مراقبت از مو فر

تقویت موهای فرفری

تقویت موهای فرفری

نکته مهم در داشتن موهای زیبا و نافذ ، موهای سالم است موی فر بسیار زیباست و همین باعث می شود تا شما را منحصر فرد کند و بیشتر افراد هزینه های زیادی را متحمل می شوند که موهای صاف خود را فرکنند. داشتن موی فر یک عامل ژنتیکی است و  وابسته به کوتیکول سر است که به صورت اریب و کج رشد می کند. هرکدام از موهای فر به یک صورت نیستند و جنس و نوع نگهداری آنها باهم فرق می کند و همین باعث می شود که شما کمی به دردسر بیفتید و برای داشتن موهای فر جذاب کمی تلاش کنید. ما در این مقاله به شما یاد خواهیم داد برای داشتن موهای فر جذاب چه کارهایی انجام دهید.

موهای فر در انتها معمولا بافتی خشک، کدر دارند، به همین دلیل باید موهای فر خود را به خوبی هیدراته کنید تا موهای سالمی داشته باشید اگر هیدراته کردن موهای فر به خوبی انجام نشود موهای شما آب رسانی، تغذیه کافی را دریافت نمی کند و همین باعث شکندگی مو می شود و بهتر است به دنبال مواد مفید برای مو مانند روغن نارگیل ، کره شی ، روغن آووکادو و آلوئه ورا باشید.نکته اضافی: اگر فرهای شما از بالا صاف است ، سعی کنید موهای خود را به صورت وارونه بشویید. شستشوی مو سراز پشت می تواند فرهای شما را صاف کند و باعث از دست رفتن حجم آنها شود.

استفاده از شامپو برای موهای فرفری ممنوع!

شامپو زدن هر روز برای افرادی که موهای فر دارند، ایده خوبی نیست. شامپو می تواند روغن های طبیعی مورد نیاز مو را از بین برد.شاید لازم باشد مدت کوتاهی از یک برنامه پیروی کنید  تا متوجه شوید که چه چیزی برای شما بهتر است. به طور کلی ، سعی کنید هر 3 روز یکبار شامپو بزنید.

برس یا شانه مناسب را انتخاب کنید!

موهای فر اغلب خشک و شکننده هستند و هنگام شانه زدن به راحتی خرد می شوند. برای جلوگیری از شکستگی ، موهای فر را زیر دوش شانه کنید و برای از بین بردن گره ها از شانه دندان پهن استفاده کنید، زمانی که نرم کننده هنوز در موهای شما است  می توانید موهای فر خود را شانه بزنید تا راحت تر موها از هم باز شوند و اطمینان حاصل کنید که نرم کننده به تمامی قسمت های مو می رسد.اگر در فصل های مختلف موهای شما فر و خشک می شود، سعی کنید از یک نرم کننده مرطوب استفاده کنید و سپس با نوک انگشتان موهای مرطوب را مرتب کنید.

 سشوارکمتر، موی سالم تر!

اکثر آرایشگران به شما توصیه می کنند که بگذارید موهای فر توی هوای طبیعی خشک شود زیرا استفاده از سشوار می تواند موهای شما را حالت گرفته و به آن آسیب برساند.اگر می خواهید از سشوار استفاده کنید یا هر چند وقت یک بار موهای فر خود را با اتو صاف کنید، استفاده از اسپری محافظ حرارت قبل از انجام این کار ضروری است. به دنبال اسپری حاوی سیلیکون یا کراتین برای کوتیکول و مقاومت بیشتر آن در برابر آسیب گرما باشید.هنگام سشوار کشیدن ، به شما پیشنهاد می کنیم که سشوار خود را 6 سانتی یا بیشتر از سطح موهای خود دور نگه دارید. البته می توانید یک اتصال پخش کننده به سشوار خود اضافه کنید تا به شما کمک کند میزان حرارت مستقیم موهای شما را کاهش دهد.

مراقبت از مو فر

چند بار باید موهای فر خود را بشویید؟

اگر می خواهید هر روز زیر دوش بپرید و مو خود را خیس کنید، هر بار نباید از شامپو استفاده کنید.در بعضی روزها ، حتی می توانید فقط با آب خالی بشویید و سپس یک نرم کننده بزنید. در روزهای دیگر از شامپوی ملایم استفاده کنید تا از سرکوب روغن های طبیعی مو جلوگیری کنید.

تاثیر مدل خوابیدن روی موهای فر

خوابیدن به پشت می تواند وزن زیادی به پیازهای مو وارد کند و فرهای شما را نامرتب ، وز و گره نشان دهد.اگر موهای فر دارید، خوابیدن به پهلو یا روی شکم برای حفظ سلامتی موهای فرتان موثر خواهد بود همچنین پیچیدن سر خود با سرپوش یا روسری می تواند از فرهای شما هنگام خواب محافظت کند.همیشه استفاده از ماسک مو ، روغن های ضروری یا نرم کننده مرطوب قبل از خواب را در نظر داشته باشید تا به شما کمک کند تا فرهای شما هنگام خواب رطوبت کافی را داشته باشد.

ماسک مو برای موهای فر فراموش نکنید!

شما می توانید یک ماسک مو از مواد خانگی تهیه کنید. این ماسک ها قرار است یک شب روی موها گذاشته شوند و صبح شسته شوند.ماسک های حاوی موادی مانند عسل ، روغن نارگیل ، موز و آووکادو رطوبت موهای شما را می افزایند و وقتی یک شب استفاده می شوند به خوبی نتیجه آن را متوجه می شوید.اگر فرهای شما خیلی خشک است، هفته ای یکی دو بار استفاده از ماسک مو را در نظر بگیرید.

روغن های موی فر خانگی

هیدراته نگه داشتن موهای فر ممکن است مشکل باشد زیرا روغن های طبیعی به راحتی از ساقه مو عبور نمی کنند. افزودن مقداری روغن طبیعی قبل از خواب می تواند به این مسئله کمک کند.

هر یک از روغن های زیر ممکن است این کار را انجام دهد:

    روغن نارگیل

همه ما می دانیم که روغن نارگیل چقدر برای موهای شما مفید است. این ماده علاوه بر آبرسانی عمیق ، باعث تقویت مو و درخشش نیز می شود. از روغن نارگیل می توانید به عنوان یک روش  روغن درمانی ، 15 تا 20 دقیقه قبل از شستشو کامل یا استفاده از آن به عنوان مرطوب کننده استفاده کنید. در هر صورت ، فرهای شما این روغن را خیلی دوست دارند. روغن نارگیل یکی از معدود روغن های طبیعی است که می تواند به ساقه مو نفوذ کند و تبخیر نشود. همچنین به طورزبری و خشکی مو را ترمیم می کند . از آنجا که موهای فر به دلیل کمبود گردش طبیعی رطوبت در اثر فر و پیچ خوردگی بیشتر در معرض خشکی قرار دارند ، اثبات شده است که روغن نارگیل به دلیل آسیب دیدگی و حفظ توانایی رطوبت مو ، بهترین روغن مو برای موهای فر است.

    آلوورا

آلوئه ورا در حالی که موها را از آلودگی ها ، آلودگی ها و تجمع مواد پاک می کند ، شبیه به یک نرم کننده خوب پاک کننده  طبیعی در تامین آب بدن بسیار عالی عمل می کند. سعی کنید قبل ازاستفاده کردن آن را با عسل و شیر نارگیل ترکیب کرده و به عنوان یک محصول طبیعی برای موهای فر استفاده کنید.

     روغن زیتون

روغن زیتون که با فشار دادن زیتون استخراج می شود ، روغنی همه کاره در نظر گرفته می شود که در پخت و پز ، درمان مو و همچنین پوست استفاده می شود. روغن زیتون با ویتامین A و E و اسیدهای چرب مانند اسید پالمیتیک ، اسید اولئیک ، اسکوالن و … غنی شده است که مسئول سلامت مو و پوست هستند. آنها می توانند موهای شما را سالم و براق نگه دارند ، از کراتین موجود در مو محافظت می کنند ، پوست سر را مرطوب می کنند ، بنابراین می توانند موهای وز را کاهش دهند و همچنین از شوره سر جلوگیری می کنند. از آنجایی که موهای فر دارای خشکی و وز می شوند ، روغن زیتون به دلیل توانایی عالی در رطوبت رسانی و تقویت درخشش در موها ، بهترین روغن برای موهای فر است.

مراقبت مو فر

     روغن بادام

با استفاده از روش روغن بادام که از بادام خوراکی تهیه می شود. همراه با مواد مغذی ضروری مانند اسیدهای چرب ، پروتئین ، آنتی اکسیدان ها ، ویتامین A ، ویتامین B و ویتامین E برای انواع موها به ویژه موج دار و موج دار کاملا مناسب است. روغن بادام به دلیل  رطوبت رسانی در مو به افزایش خاصیت ارتجاعی و لطافت مو معروف است. بنابراین ، با توجه به اینکه موهای  موج دار و شکننده هستند ، روغن بادام موثرترین درمان برای موهای فر است. و حتی اگر آن را یک شب یا بیشتر روی موی فر نگه دارید ، باعث نمی شود که موهایتان چرب شود و شستشوی آن برای شما آسان تر شود.

 روغن کرچک سیاه جامائیکا

روغن کرچک سیاه جامائیکا به رشد مو ، مرطوب کننده و قوی نگه داشتن مو معروف است. تمام پیچ و تاب های مو از گردش طبیعی رطوبت از پوست سر به انتهای مو جلوگیری می کند. در نتیجه ، موهای فر و موج دار در صورت عدم مراقبت صحیح ، می توانند خشک ، شکننده و درخشندگی خود را از دست بدهند. از آنجا که روغن کرچک سیاه جامائیکا از سطح قلیایی بالاتری برخوردار است ، جذب روغن سریعتر و بهتر انجام می شود.همچنین ، با کیفیت طبیعی ضد باکتری و ضد قارچ ، برای درمان چندین بیماری پوست سر از جمله شوره سر ، عفونت ، خارش پوست سر و غیره عالی است.    

روغن کرچک 

روغن کرچک بسیار غنی تر از روغنهای دیگر مو است و یک روغن گیاهی است که با فشار دادن اول دانه های کرچک بدست می آید. این ماده از دانه های Ricinus Communis استخراج شده و دارای مواد مغذی ضروری مانند ویتامین E ، امگا 6 و اسیدهای چرب امگا 9 و بسیاری موارد دیگر است که مسئول سلامت مو هستند. روغن کرچک ازنازک شدن مو تا زبری ، شکاف و وز شدن موها جلوگیری می کند. اگر پوست سر شما چرب است اما موهایتان خشک است، می توانید روغن کرچک را از وسط تا انتهامو بمالید تا رطوبت لازم را تأمین کند و خاصیت کشش و درخشندگی مو را  بازگرداند. روغن کرچک همچنین با تقویت مو از شکستگی مو جلوگیری می کند.

استفاده از نرم کننده های مخصوص مو مخصوص موهای مجعد!

قبل از خواب  مقداری نرم کننده مرطوب حاوی کراتین اسپری کنید. این ممکن است به تقویت تارهای آسیب دیده مو کمک کند و موهای شما را صبح راحت تر کند.

اگر موهای فر دارید چه کاری نباید انجام دهید؟

موهای فر ظریف است ، بنابراین از موارد زیر خودداری کنید:

استفاده از محصولات حاوی سولفات ، الکل ، مواد شیمیایی سخت و معطر

 استفاده از شامپو شفاف بیش از یک بار در هفته

 خوابیدن به پشت

 بیش از یک یا دو بار در ماه با استفاده از ابزارهای طراحی گرما

 شستشو با آب گرم در دوش

دائما موهای خود را به یک دم اسبی محکم بکشید

 شانه های دندانه ریز 

از محصولات حالت دهنده روی موهای خیس استفاده کنید!

در حالی که موهایتان هنوز خیس است، از کرم های حالت دهنده استفاده کنید. این کاربه شما کمک می کند تا رطوبت کافی به تمانی قسمت های مو برسد و فرهای شما ضخیم و براق تر شود. با کمک مواد مغذی ، ویتامین ها و روغن های مخصوص موهای فرمی توانید این رطوبت را برای موهای تان  فراهم کنید زمان انجام این کارها فقط 5 دقیقه طول می کشد تا به شدت موها را  به وضوح صاف و به زیبایی انعطاف پذیر کند.

 

سخن آخر

با شناخت موهایتان می توانید بهترین محصول را برای نگهداری و محافظت از آن  انتخاب کنید. اما قبل از خرید هرگونه مواد طبیعی و شیمیایی بهتر است با افرادی که از این محصولات استفاده کردند مشورت کنید تا بتوانید با خیال راحت آن را تهیه و مصرف کنید.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *