موهای-زائد-چانه

صفر تاصد از بین بردن موهای زائد

صفر تاصد از بین بردن موهای زائد

هنوز افرادی هستند که از موهای زائد بدنشان نفرت دارند و حس خوبی به آن ها نمی دهد و همیشه سعی براین دارند که از روش های مختلف آن را حذف کنند. زنان بیشتر از مردان درگیر از بین بردن موهای ذائذ خود دارند و از این طریق به آنها حس خوبی دست می دهد. البته پاکیزگی در اسلام بسیار توصیه شده است و مربوط به زنان یا فقط زنان نیست. بهتر است یاد بگیریم برای سلامتی بدن خود ارزش قائل شویم.

 

موهای-زائد-چانه

آیا موهای ذائد ژنتیکی است

به طورکل همه ی افراد دارای مو هستند این موها در زمان بلوغ کمی بیشتر و کلفت تر می شوند. در سنین بزرگسالی که افرد به بلوغ جنسی می رسند موهای زائد شروع به رشد می کنند و دغدغه حذف آن معضلی برای نوجوانان می شود. نازک بودن یا پرمو بودن در زمان بلوغ به ژنتیک  و هورمون بدن یعنی آندروژن هم بستگی دارد که با زیر نظر پزشک بودن و استفاده از داروهای هورمونی می توان آن را کنترل کرد.

راه های خانگی از بین بردن موهای زائد

تراشیدن موهای زائد با تیغ یا ژیلت

به شما پیشنهاد می کنیم برای حذف موهای کرکی از ژیلت استفاده کنید. به این دلیل که رشد موهای زائد بدن زود به زود است و ماندگاری کمی دارد اما رشد موهای کرکی که پشت کمر یا جاهای خاصی از بدن است دیرتر رشد می کند و زحمت کمتری دارد. البته اگر پوست حساسی دارید به بهتر است بعد از اصلاح موهای زائد از لوسیون های طبیعی  استفاده کنید که باعث کاهش رشد موهای زائد و کرکی می شود.به طور کلی تراشیدن مو زائد با ژیلت کاملا ارزان است و می توانید به راحتی خودتان این کار را انجام دهید. برای از بین بردن موهای زائد تنها چیزی که نیاز دارید کمی آب گرم و یک ژیلت یک بارمصرف است.

اما این  نکته منفی وجود دراد که بعد از تراشیدن موهای زائد بعد 1 الی 3 روز دوباره از طراف بافت پوست رشد خواهد کرد تا اینکه از فولیکول رشد کند. موها به اطراف خود فر می شوند و شروع به رشد درپوست می کنند که باعث تحریک آن می شود.

 

 

با موبر های شیمیایی مو زائد حذف کن!

موبرها نوعی کرم یا پودر هستند که موهای زائد را از روی پوست حذف می کنند. آنها با واکنش پروتئنی مو کارمی کنند، بنابراین مو را از بین می برند و با آب می توان موهای زائد را پاک کرد.از زمانی که موهای زائد تا رویش دوباره آنها چند روز تا دو هفته زمان می برد. کرم های موبر را می توانید به راحتی از فروشگاه ها و داروخانه ها تهیه کنید و برای قسمت های شرمگاهی و زیربغل استفاده کنید.

نکته منفی که وجود وجود بوی این موبرها است که بسیاری از افراد از این بو متنفرهستند. البته اگرپوست حساسی دارید ممکن است نسبت به موادشیمیایی موجود در موبر واکنش آلرژیک داشته باشید که باعث ج

وش یا التهاب شود البته برای کسانی که موهای زائد زبر دارند ممکن است که موثر نباشد.

اپلاسیون در مکان های معتبر!

اپلاسیون هم یکی دیگراز راه های خلاص شدن از شر موهای زائد است. که روش نه تنها باعث کاهش روند رشد مو ها می شود بلکه هیچگونه بوی ندارد که شمارا اذیت کند فقط یک موم چسبناک به صورت گرم یا سرد همراه با یک پارچه روی قسمت بدن که موها قرار است حذف شود قرار می گیرد و به سرعت برخلاف جهت رشد مو کشیده می شود و ریشه مو سلولهای مرد پوست را با خود می برد و به مدت 3 تا 6 هفته راحت هستید.مواد اپلاسیون به راحتی درفروشگاه ها و داروخانه ها موجود است.دراین روش رشد موها نسبت به روش های دیگر کندتر است اما با کمی درد، قرمزی و سوزش موقت دارد.

نکته بسیار مهم این است که نوجوانی که برای تنظیم هورمون خود از داروهی آکنه مانند ترتینوئین و ایزوترتینوئین استفاده می کنند به دلیل اینکه این داروها باعث تحریک پوست می شوند بهتر است روش اپلاسی

ون انتخاب نکنند. افرادی هم که دچار آفتاب سوختگی یا خال برآمده هستند باید از اپلاسیون آن منطقه خودداری کنند.

 

 

مو زائد

از طریق الکترولیز اقدام کن!

ازطریق الکترولیز، لیزر از طریق پوست به فولیکول مو هدایت میشود، جایی که رشد مو را متوقف می کند. کسانی که پوست روشن همراه با موهای تیره دارند  بهترین عملکرد را دارد زیر را ملانین یا همان رنگدانه رنگی موجود در مو نور بیشتری را جذب می کند اما این روش بسیار هزینه بالایی دارد و بسیار دردناک توصیف می کنند.ممکن بعد از انجام این روش خشکی پوست و زخم ایجاد شود. حوتستان باشد که اگر

وسایل ها و سوزن های استفاده شده به درستی تمیز نشوند باعث عفونت شود.

 

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *