چگونه میتوان وای فای را از خطر هک شدن در امان نگاه داشت

هکر ها با استفاده از هک وای فای نه تنها از حجم اینترنت قربانی استفادهمیکنند که علاوه بر آن میتوانند از وسایلی که به وای فای وصل هستند نیز استفده نموده و آن ها را نیز هک نمایند.

بخش عمده حملات هکرها این روزها به کاربران خانگی و تجاری در ابعاد کوچک، از طریق هک وای فای صورت می گیرد و مودم های قدیمی سهم بیشتر در مقابل هک شدن را د ربرابر مودم های جدید از آن خود نموده اند.

کاربران بخش خانگی برای جلوگیری از هک شدن شبکه وای فای باید نام مودم را غیرفعال کنند، اصولا نامگذاری وای فای برای بخش های تجاری و عمومی است و بخش های خصوصی نیازی به نامگذاری وای فای ندارد.
در محیط های خصوصی به دلیل آشنایی کاربران نسبت به نام شبکه، باید نام شبکه را غیرفعال کرد و همین نکته میتواند به حفظ امنیت شبکه و وای فای کمک شایانی نماید

آموزشگاه کامیپوتر

مودم های قدیمی با استاندارد wep در مقابل هکرها آسیب پذیری بیشتر دارند و برای مقابله با هکرها باید از استانداردهای WPA استفاده کرد و نسخه های جدیدتر این استاندارد می توان شرایط را برای هک وای فای سخت تر کند.
با استفاده از رمز های قدرتمند متشکل هز حروف ،اعداد و علائم میتوان امر هک شدن را با مشکل مواجه نمود. استفاده از رمزهای قابل حدس مانند سال تولد و سال جدید میلادی و یا شمسی نمی تواند امنیت شبکه را تامین کند و اصولا نباید پسوردهای فضای مجازی مانند ایمیل، وای فای یکسان باشد.
مودم ها مانند هر دستگاه دیجیتال دارای یک برنامه فریم ور است که سالانه توسط شرکت سازنده به روزرسانی می شود و این بروزرسانی ساختار نرم افزاری دستگاه را ارتقا می دهد و باعث کاهش نفوذ هکرها به شبکه می‌شود.

استفاده از نرم افزاری امنیتی مانند فایروال ها که خروجی و ورودی اینترنت به دستگاه را بررسی می کنند می تواند امنیت شبکه را تامین کند، بنابراین همواره باید توجه داشته باشید که از نسخه های اورجینال این نرم افزارها استفاده نمایید و نسخه های کرک شده آن ها را مصرف ننمایید.
انجام مجموع این اقدامات امنیت شبکه را افزایش خواهد داد اما کافی نیست و اصولا باید از اتصال به شبکه‌های مشکوک خوداری کرد.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *