برای واردات گوشت از هرات مانعی نداریم

برای واردات گوشت از هرات مانعی نداریم

محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در خصوص افزایش قیمت گوشت قرمز و نحوه توزیع آن، گفت:مسئولیت کنترل بازار با ستاد تنظیم بازار است؛در حال حاضر حتی بیش از یکسال گذشته در کشور گوشت وجود دارد و روند واردات ادامه خواهد داشت.

وی در خصوص نحوه توزیع گوشت گفت تا پیش از این نحوه توزیع بشکل صف ها طولانی بود که حال بشکلی جدید تغییر شکل داده است و روندی جدید را آغاز نموده است.بشکلی که گوشت در اختیار تعاونی های مصرف و سازمان ها قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: مقرر شد گوشت تامین شده -از طریق واردات- که در اختیار شرکت پشتیبانی امور دام‌ کشور است به ستاد تنظیم بازار واگذار و این ستاد مسئولیت توزیع این محصول را برعهده گیرد.

وزیر کابینه دوازدهم در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه آیا قیمت گوشت قرمز کاهش پیدا می‌کند؟ گفت: قیمت گوشت وارداتی پایین است؛ قیمت هر کیلو گوشت شقه در بازار تهران ۸۰ هزار تومان و در استان‌ها ۷۵ هزار تومان است. متاسفانه گوش‌ های فیله و خاص گران‌تر هستند. امیدوارم با روند موجود قیمت‌ها به تدریج تثبیت شوند و نه تنها که قیمت ها دچار افزایش نشوند بلکه قیمت ها با کاهش نیز مواجه شوند.

وی با بیان اینکه واردات از کشور های دیگر بصورت گوشت گرم و منجمد ادامه خواهدداشت.۱۰ کشتارگاه در برزیل گوشت منجمد تولید می‌کنند و حتی تاکنون ۶ پرواز برای واردات دام سبک انجام گرفته است.

وزیر کابینه دوازدهم درباره آمارهای متفاوتی که درباره واردات دام زنده ارائه می‌شود، ادامه داد: اسناد و مدارک واردات دام موجود است و تمامی موارد نظیر وزن ،تعداد و … واردات سند رسی شده است.

وی درباره برخی ادعاها مبنی بر اینکه می‌توان گوشت قرمز به قیمت ۲۷ هزار تومان از هرات وارد کرد، تاکید کرد: اگر می‌توانند وارد کنند مشکلی نیست؛ می‌توانند با قیمتی که سازمان حمایت تعیین می‌کند از هرات گوشت وارد کنند هیچ محدودیتی نیست و نبوده است.

وزیر جهاد کشاورزی در پاسخ به اینکه واردات گوشت به قیمت ۲۷ هزار تومان از هرات امکان پذیر است، گفت: حرف را همه میزنند اما بایددید که در عمل چه میکنند.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

©تمامی حقوق متعلق به مجله اینترنتی سرگرمی و تفریحی گیدو می باشد. طراحی سایت توسط ثمینکام