چگونه قفل فلش مموری را باز کنیم

یکی از مشکلات مهمی که در هنگام کار کردن با انواع فلش مموری هایی که تحت عنوان هدیه تبلیغاتی مواجه میشویم، باز کردن قفل آن میباشد. در این مقاله میخواهیم به شما آموزش دهیم که چگونه فلش مموری خود را باز کنید.

باز کردن قفل فلش مموری

اگر که صدمه ای که به فلش وارد شده به صورت مستقیم باشد، شما دیگر نمیتوانید مشکل را رفع نمایید. اما در بیشتر مواقع اصلا مشکل از فلش مموری شما نیست. دلایل مختلفی وجود دارد که سیستم عامل درایو مربوطه به حافظه را قفل میکنند. پس برای حل مشکل باید چکار کنیم؟

می توانید برای رفع این معضل بزرگ از رجیستری های ویندوز کمک بگیرید و مراحل زیر را یکی پس از دیگری دنبال کنید:

۱ـ ایتدا روی منوی استارت کلیک کرده و سپس در قسمت جست و جو عبارت Regedit.exe را تایپ نمایید.

۲ـ در رجیستری ویندوز خود، مسیر زیر را دنبال کنید:

HKEY_LOCAL_MACHINE|SYSTEM|CurrentControlSet|Control|StorageDevicePolicies

نکته مهم : اگر که گزینه‌ ی StorageDevicePolicies را پیدا نمی‌کنید ‌باید حتما با کلیک راست کردن روی پوشه‌ Control و مراجعه به منوی new، گزینه‌ ی Key را انتخاب کنید و با دقت نام StorageDevicePolicies را به کلید جدید اختصاص دهید.

۳ـ از ستون سمت راست خود روی گزینه‌ ی WriteProtect دوبار کلیک کنید و مقدار آن را از یک به صفر تغییر اندازه دهید.

نکته مهم : اگر این گزینه را هم مشاهده نمی‌کنید، پس از انتخاب پوشه‌ ی StorageDevicePolicies در بخش خالی از سمت راست صفحه ی رجیستری، کلیک راست کرده و پس از انتخاب گزینه‌ ی New، روی DWORD کلیک کنید. در آخر نام WriteProtect را به گزینه‌ ی ایجاد شده اختصاص دهید و با دوبار کلیک کردن روی آن مقدار آن را  به صفر تغییر دهید.

۴ـ صفحه رجیستری را ببندید، کامپیوتر را دوباره راه‌اندازی کرده و پس از اتصال مجدد حافظه ی فلش یا همان کارت حافظه سعی کنید آن را فرمت نمایید. چنانچه مشکل از سیستم‌عامل بوده است، به راحتی می‌توانید این کار را انجام دهید و پیغام قفل بودن درایو برای شما هم به‌ نمایش درنخواهد آمد.

بازکردن قفل فلش با Diskpart

۱ـ حافظه ی فلش خود را به کامپیوتر خود وصل کنید و پس از کلیک روی گزینه استارت در کادر جستجو عبارت cmd.exe را تایپ نمایید.

توجه داشته باشید که : در ویندوز اکس‌پی ‌باید عبارت فوق را در کادر Run وارد نمایید و در ویندوزهای هفت و هشت نیز ممکن است نیازمند اجرای ابزار Command Prompt با سطح دسترسی Administrator داشته باشید)

۲ـ در ادامه کار هر یک از فرمان‌ های زیر را در خط فرمان خود وارد کنید و در انتهای هر فرمان کلید اینتر را هم فشار دهید:

Diskpart

list disk

select disk x

نکته مهم و قابل توجه دیگر این است که در دستور بالا، عبارت x نشان‌دهنده ی شماره درایو اختصاص یافته شده به حافظه فلش میباشد که باتوجه به فهرست موجود به‌ نمایش در می آید از دیسک‌ های موجود، ‌باید آن را به شماره درایو حافظه فلش تغییر داد.

attributes disk clear readonly

clean

create partition primary

format fs=fat32

exit

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *